تبلیغات
دخـتـر و پـسـر ایـرانـی
نظرسنجی

محبوب ترین تیم فوتبال ایران چه تیمی است ؟

نویسندگان
آمار بازدید
کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :
درباره ما

ایرانی هر کجا باشد سر افراز و پیروز است
ایجاد کننده وبلاگ : حامی حامی
  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هشدار نسبت به شیوع استعمال دخانیات در دانشجویان دختر گفت: باید با مصرف دخانیات در دانشگاهها هم مبارزه شود چرا که متاسفانه شاهد استعمال دخانیات در دانشجویان دختر هستیم.

دکتر مرضیه وحیددستجردی امروز دوشنبه در همایش روز جهانی بدون دخانیات با عنوان نقش زنان در پیشگیری از مصرف دخانیات با اعلام اینکه مافیای دخانیات سالیانه 100 هزار میلیارد تومان صرف تبلیغات سیگار می کنند افزود: شرکتها چندین برابر این هزینه را از محل فروش سیگار سود می برند.

 


وزیر بهداشت از شدت گرفتن ممنوعیت تبلیغات سیگار در جامعه افزود: آمار کشورهای دنیا نشان می دهد 52 درصد جوانان و نوجوانان بر اثر تبلیغات رسانه ای به مصرف دخانیات گرایش پیدا می کنند.

وی با اعلام اینکه تنها 9 کشور در دنیا همه روشهای مبارزه با دخانیات را دارند که 5 درصد جمعیت دنیا را شامل می شوند گفت: در ایران 150 مرکز مبارزه با دخانیات را داریم ولی مسئله پیشگیری حرف اول را می زند.

وزیر بهداشت با اعلام اینکه 78 تا 80 درصد کسانی که سیگار مصرف می کنند حداقل سه بار تلاش کرده اند که آن را ترک کنند ولی موفق نبوده اند اظهار داشت: تصاویر هشدار دهنده بر روی پاکتهای سیگار یکی از راههای کاهش مصرف مواد دخانی است.10 میلیون نفر جمعیت سیگاری کشور در روز 20 بار پاکتهای سیگار را می بینند و چنانچه با این تصاویر هشدار دهنده مواجه شوند از کار خود متنبه می شوند به طوری که وجود تصاویر هشدار دهنده 8 تا 10 درصد در کاهش مصرف موثر بوده است.

وحیددستجردی افزایش قیمت سیگار را یکی دیگر از راههای مبارزه با دخانیات دانست و گفت: اگر قیمت سیگار 10 درصد بالا برود 6 تا 8 درصد مصرف کاهش می یابد که در این رابطه سال گذشته مجلس مالیات برای سیگار داخلی را 20 درصد و وارداتی را 40 درصد افزایش داد.

وزیر بهداشت با تشکر از همکاری وزارت بازرگانی در برنامه های کنترل و مبارزه ملی با دخانیات افزود: از دیگر دستگاهها و وزارتخانه ها می خواهیم تعامل بیشتری در بحث مبارزه با دخانیات داشته باشند.

وی همچنین نسبت به افزایش نگران کننده مصرف قلیان در جامعه هشدار داد و گفت: میزان مصرف قلیان از 12.1 درصد به 26.1 درصد رسیده که این مسئله بسیار خطرناکی است.

همایش روز جهانی بدون دخانیات، امروز دوشنبه 10 خرداد با حضور وزیر بهداشت با هدف جلب همکاریهای بین بخشی در زمینه کنترل دخانیات و اجرای دقیق قانون جامع کنترل دخانیات در کشور برگزار شد. سازمان بهداشت جهانی با انتخاب موضوع "جنسیت و دخانیات" و با تاکید بر نقش زنان در پیشگیری از مصرف دخانیات و با همکاری کشورهای عضو تلاش می کند از شیوع مصرف دخانیات در جهان
بکاهد .برچسب ها : وزیر بهداشت , دخانیات , دانشجویان دختر , دانشگاه , همایش , جنسیت و دخانیات ,


آخرین مطالب

» تک عکس های جدید بازیگران زن ( 1 اردیبهشت 94 )
» عکس های جدید و جذاب هدی زین العابدین ( 1 اردیبهشت 94 )
» عکس های دیدنی رز رضوی ( 29 شهریور 93 )
» عکس های جدید مهسا کامیابی ( 29 شهریور 93 )
» تک عکس های جدید بازیگران زن ( 29 شهریور 93 )
» بهترین ها ( 2 خرداد 93 )
» دانلود آهنگ جدید رضا اعتمادی به نام نگو نه ( 16 اسفند 92 )
» دانلود آهنگ جدید آراد آریا به نام فوق العاده ( 16 اسفند 92 )
» دانلود آهنگ جدید بنیامین بهادری به نام قهوه ( 16 اسفند 92 )
» دانلود آهنگ جدید ندیم به نام بمون بخاطرم ( 16 اسفند 92 )

آرشیو
تگ های سایت
لینکدونی
صفحات